Kraków – progres dróg oraz przewozów komunalnych

Najważniejszym spośród trudnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całokształt gospodarki miasta.

Spośród innych miast, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.