kuchnia włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują mniej znane dania obiadowe takie jak risotto, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć również mniej popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie musi zawierać również aperitiff. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. piękna restauracja Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film